tatrzanskieszlaki.pl .beta

Przewodnik po Tatrach

Tatry Szlaki turystyczne Na szlaku Dookoła Tatr Panoramy 360°
strona główna > dookoła tatr > podhale > bukowina tatrzańska

Bukowina Tatrzańska

Bukowina Tatrzańska to podhalańska wieś leżąca na Pogórzu Spisko-Gubałowskim, na wysokości od 860 do 1000 m n.p.m. Rozciąga się na grzbietach kilku wzgórz porozdzielanych potokami. Stanowi znany, duży ośrodek turystyczno-wypoczynkowy z dobrze rozbudowaną bazą noclegową.

Na miłośników spacerów czekają łatwe tereny spacerowe z przepięknymi widokami na Tatry, Pieniny, Gorce i Babią Górę w Beskidach. Dla turystów rządnych mocnych wrażeń organizowany jest spływ łodziami pontonowymi i kajakami po Białce.

Bukowina Tatrzańska to również liczne tereny narciarskie, sztucznie dośnieżane i oświetlone stoki, z zapleczem gastronomicznym. Dobre warunki do uprawiania sportów zimowych są od grudnia do końca marca. Stoki są z reguły łagodne i niezbyt trudne.

W Bukowinie Tatrzańskiej znajdują się termy bukowińskie stanowiące centrum rozrywki, ośrodek uzdrowiskowy i rehabilitacyjny. Obiekty termalne obejmą 12 basenów: 6 wewnętrznych i 6 zewnętrznych. Temperatura wody w basenach utrzymuje się w granicach 28-36°C. Kąpiel w wysoko zmineralizowanej wodzie termalnej wpływa bardzo korzystnie na organizm. Dodatkowymi atrakcjami są liczne zjeżdżalnie i pływalnie dla dzieci, 8 saun, restauracja.

Bukowina Tatrzańska - informacje

Wieś w Polsce
Lokalizacja: Małopolskie, Tatrzański
Populacja: 2 700 mieszkańców
Wysokość: od 860 do 1000 m n.p.n.
pl.wikipedia.org/wiki/Bukowina_Tatrzańska
Wikipedia: pl.wikipedia.org/wiki/Bukowina_Tatrzańska
Close
author:

Photos provided by Panoramio. Photos are under the copyright of their owners.

Przenieś się w Tatry! Dzięki naszym panoramom sferycznym możesz odbyć wirtualną wycieczkę. Na panoramach są oznaczone szczyty i inne obiekty.

Goryczkowa Czuba

Widok z Beskidu

Krokusy na Polanie Huciska

Polana Kopieniec