tatrzanskieszlaki.pl .beta

Przewodnik po Tatrach

Tatry Szlaki turystyczne Na szlaku Dookoła Tatr Panoramy 360°
strona główna > na szlaku > ceny biletów wstępu do tpn

Ceny biletów wstępu do TPN

W TPN pobierane są opłaty, które przeznacza się na tworzenie i utrzymanie infrastruktury turystycznej (wynajem przenośnych toalet, sprzątanie i remonty szlaków, wymianę oznakowań itp.) i edukacyjnej parku narodowego oraz na ochronę przyrody. 15 proc. wpływów z opłat za wstęp wspiera działalność ratowniczą Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

 

Uwaga!
Od stycznia 2011 roku opłata za wstę do TPN nie są zależne od sezonu. Bilety będą kosztowały tyle samo przez cały rok.
 

Ceny biletów wstępu do TPN (niezależnie od pory roku):

  • bilet normalny 5 zł
  • bilet ulgowy 2,5 zł
  • bilet 7-dniowy normalny 25 zł
  • bilet 7-dniowy ulgowy 12,5 zł
  • bilet grupowy normalny (grupa do 10 osób) 45 zł
  • bilet grupowy ulgowy (grupa do 10 osób) 22,5 zł
     

Bilety ulgowe przysługują uczniom szkół i studentom; emerytom i rencistom; osobom niepełnosprawnych; żołnierzom służby czynnej. Warunkiem sprzedaży biletu ulgowego jest posiadanie dokumentu uprawniającego do otrzymania ulgi.

Zwolnieni z opłat za wstęp do parku są: dzieci do lat 7, osoby posiadające rezerwacje w schroniskach, osoby udające się najkrótszą drogą do wyznaczonych miejsc kultu religijnego, osoby posiadające zezwolenie dyrektora parku narodowego na prowadzenie badań naukowych w zakresie ochrony przyrody lub odbywające zajęcia dydaktyczne oraz Przewodnicy Tatrzańscy.

 

zobacz teżNa szlaku
Przenieś się w Tatry! Dzięki naszym panoramom sferycznym możesz odbyć wirtualną wycieczkę. Na panoramach są oznaczone szczyty i inne obiekty.

Polana Kopieniec

Polana Kopieniec

Krokusy na Polanie Huciska