tatrzanskieszlaki.pl .beta

Przewodnik po Tatrach

Tatry Szlaki turystyczne Na szlaku Dookoła Tatr Panoramy 360°
strona główna > szlaki turystyczne > wokół morskiego oka

Wokół Morskiego Oka

  • kolor szlaku:
  • rejon: Morskie Oko
  • długość szlaku: 2,5 km
  • czas przejścia: 45 min
  • ekspozycja: 0
  • ubezpieczenia: 0

 

Opis szlaku

Przyjemny, spacerowy szlak kamienną ścieżką, biegnącą brzegami największego tatrzańskiego jeziora. Brak podejść i przepiękne widoki na otaczające potężne szczyty. W okresie wakacyjnym wyjątkowo tłoczno.

Spod schroniska szlak wiedzie pn. brzegiem do Rybiego Potoku, a następnie pokrywami morenowymi porośniętymi kosówką i lasem świerkowym, do potoku z spływającego z Owczego Żlebu i Czarnego Stawu. Ze szlaku rozciągają się piękne widoki na jezioro i wschodnią ścianę Mnicha (2070 m n.p.m.). Po lewej od szlaku Wody Czarnego Stawu tworzą wodospad nazywany Czarnostawiańską Siklawą, spadający z progu Czarnostawiańskiego Kotła. Następnie szlak prowadzi pd brzegiem, pod imponującą 900-mwtrową, pionową ścianą Mięguszowieckiego Szczytu Wielkiego (2438 m n.p.m.). To drugi co do wysokości szczyt w Polsce. Przez środek ściany biegnie bardzo trudna droga wspinaczkowa, tzw. Droga Świerza. Dalej ścieżka wiedzie zachodnim brzegiem wśród bujnych kosodrzewin. Malowniczym Marchwicznym Żlebem zimą schodzą potężne lawiny śnieżne, zagrażające schronisku.
 Na szlaku
Przenieś się w Tatry! Dzięki naszym panoramom sferycznym możesz odbyć wirtualną wycieczkę. Na panoramach są oznaczone szczyty i inne obiekty.

Polana Kopieniec

Kopa Kondracka

Hala Gąsienicowa